Fare İlaçlama Nasıl Yapılır | Bursa Böcek İlaçlama %100 Garantili Haşere İlaçlama

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Rating: 4.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır ?Havaların soğumasıyla ve kış ayına geldiğimizden dolayı fare yoğunluğunuda görmekteyiz. Dışarıda yiyecek bulamadıklarından dolayı evlere girmektedirler. Dışarıda yağmur yağdığından yiyecekler ıslandığından dolayı fareler beğenmeyip yememektedirler. Yemek arayışına geçerek evlerimize girmektedirler. Fareler genellikle idral yolunuyla birlikte devam ederler. Bunun sebebi ise geldikleri yolları rahatca bulabilmek içindir.

Fakat bir fare idrarını bıraktığında çok rahatlıkla diğer farelerde onun kokusunu alarak gelmektedirler. Fareler genellikle aç kaldıklarında büyük fare yani anaç fare kücük yani fındık fareyi yemektedirler. Fareler kendilerini güvende hissettiği alanlardan kolay kolay dışarıya çıkmazlar ve koku alma organları çok kuvvetlidir. Metrelerce uzaklıktan kokuyu alarak hızlıca gelebilme özellikleri vardır. Ayakları çok kuvvetli olup düz duvara çok rahatlıkla tırmanabilmektedirler. Fareler ortamın kalabalık ve titreşimi hissederek gündüz yuvasından çok fazla çıkmamaktadır. Genellikle gece saatleri iki ile bir arasında mutfak kenarlarında görülmektedir. Bunun sebebi ise gece evde titreşim az olduğundan dolayı yemek arayışına geçmektedirler. Büyük fareler anaçlar kuyruklarının geçtikleri her alandan çok rahatlıkla gecerler ve küçük fareler ise fındık farelerde burunlarının geçtikleri her alanlarda çok rahatlıkla geçebilmektedirler. Fareler karanlık ve nemli sessiz alanları daha çok sevmektedirler. Kendilerini güvende hissettiklerinde çok acıktıklarında yemek arayışına geçmektedirler.

Kemirgen uygulaması nasıl olur;

Fare ilaçlamasının tek yolu vardır. Buda istasyon dizilimi olmaktadır. Etrafa belli başlı alanlara istasyon dizilerek sorunu çözebilmekteyiz. İstasyon siyah ayakkabi kutusu büyüklüğünda olup içerisine iki farklı yem koyulmaktadır. Bunlardan bir tanesi mum blok diğeri ise pasta olmaktadır. Pasta anaç fareye hitap eder mum blok ise fındık farelere hitap eder. Bir yem yaklaşık kırk beş adet fareye yetecektir. Yemlerin özelliği ise fareler yemi yiyip kırk sekiz saatin ardında ölmektedirler. Fareler yemi yiğip geldikleri yerden dışarıya kaçarlar ve dışarıda ölürler. Mutlaka yemler güncel olması gerekir. Bir aydan fazla bekletilmemesi gerekir. Kesinlikle yemlere çıplak el ile dokunulmaması gerekir tenimizin kokusu yeme bulaşıp fare yememektedir. Fare İlaçlama Nasıl Yapılır sorusuna daha detaylı bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçebilir ve sorularınızı teknik personelimize sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul böcek ilaçlama çınar böcek ilaçlama üsküdar böcek ilaçlama